Skip to main content

WAKACJE KREDYTOWE

22-05-2024

Na mocy ustawy z dnia 7 Lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom (dalej: „Ustawa”)
Kredytobiorca kredytu hipotecznego ma możliwość zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego w PLN, tzw. „wakacje kredytowe”.

Zawieszenie spłaty kredytu przysługuje konsumentowi w okresie:

  • od dnia 1 czerwca 2024 r. do dnia 31 sierpnia 2024 r. – w wymiarze dwóch miesięcy
  • od dnia 1 września 2024 r. do dnia 31 grudnia 2024 r. – w wymiarze  dwóch miesięcy;

Zawieszenie spłaty kredytu przysługuje konsumentowi tylko w stosunku do jednej umowy zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych Kredytobiorcy.


W trakcie Zawieszenia spłaty kredytu wszelkie wnioski i dyspozycje składane przez Kredytobiorcę dotyczące kredytu, w związku z faktem zawieszenia jego spłaty, nie mogą być przez Bank realizowane. W okresie Zawieszenia spłaty kredytu Kredytobiorca nie jest zobowiązany do dokonywania płatności wynikających z umowy kredytu, za wyjątkiem opłat z tytułu ubezpieczeń powiązanych z umową kredytu.

 

Wniosek można złożyć w następujący sposób:

> osobiście w Placówkach Banku przez co najmniej jednego Kredytobiorcę,
> dostarczenie wniosku drogą pocztową na adres Banku,
> na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. załączony do wiadomości wniosek opatrzony jest kwalifikowanym podpisem elektronicznym co najmniej jednego Kredytobiorcy.

Pobierz wniosek