Skip to main content
  • Karty Płatnicze

KARTY PŁATNICZE

Aktywacja Karty

 Płatność Kartą 3D Secure

Zmiany limtów kart płatniczych online

Limit Kumulatywny

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziliśmy dodatkowe zabezpieczenie w formie limitu kumulatywnego dla kart zbliżeniowych VISA.
Oznacza to, że po wykonaniu płatności kartą bez użycia kodu PIN na łączną sumę przekraczającą 200,00 zł, kolejna transakcja zostanie odrzucona i będziecie Państwo zmuszeni ponowić płatność umieszczając kartę w czytniku i potwierdzić transakcję kodem PIN. 

Limit kumulatywny jest mechanizmem zliczającym wartość następujących po sobie transakcji bez względu na rozpiętość czasową, w której zostały dokonane.
Informujemy, że nie ma możliwości samodzielnego określenia i zmiany wysokości tego limitu, jest on ustalony automatycznie dla wszystkich kart zbliżeniowych w jednakowej wysokości tj. 200 zł. Klient nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności w związku z wprowadzaniem limitu kumulatywnego.


Poniżej przykład działania wprowadzonego limitu kumulatywnego:

Klient wykonuje transakcje zbliżeniowe kolejno na 40 zł, 20 zł, 40 zł, 49 zł, 39 zł, 45 zł. Podczas wykonania transakcji wymienionej jako ostatnia, na kwotę 45 zł transakcja nie będzie możliwa do realizacji w trybie zbliżeniowym bez kodu PIN, ponieważ łączna suma tych transakcji przekracza 200 zł. Klient otrzyma odmowę, ale po włożeniu karty do czytnika terminala i wprowadzeniu kodu PIN, transakcja dojdzie do skutku.